Gandrīz puse Latvijas iedzīvotājs dzīvo ūdens tuvumā. Latvijā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju noslīkušo skaits ir visaugstākais Eiropā. Vidēji gadā noslīks tikpat cilvēku, tajā skaitā arī bērni, cik dzīvību zaudē uz ceļiem. Kādi normatīvi regulē drošību slēgtās un atklātās ūdenstilpēs? Kā tiek apsaimniekotas publiskās peldvietas un peldbaseini? Cik katrs esam zinošs un atbildīgs par savu un līdzcilvēku uzvedību pie ūdens? Kādus preventīvus pasākumus veicot, un, kādām instancēm sadarbojoties, lielākā daļa nelaimes gadījumu būtu novēršama?
Diskusijas dalībnieki būs LPS padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa, Slimību profilakses centra veselības statistikas nodaļas veselības aprūpes statistiķe Ilze Maļkeviča, LPF prezidents Aivars Platonovs, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, NMPD ārsta speciālista brigādes ārsts, anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis, LPF peldbaseinu sertficēšanas komisijas vadītājs Ģirts Treiguts, EOC peldbaseinu un peldētapmācības programmu vadītājs Gustavs Zālītis un Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes galvenais speciālists Jānis Skrims.
LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: “Statistika vēsta – teju puse noslīkušo ir vīrieši darbaspējīgā vecumā no 40 līdz 59 gadiem. Nāves cēlonis nav, piemēram, lauzts mugurkauls, bet gan neziņa par drošu uzvedību pie ūdens. Sadarbojoties, meklējot risinājumus, veicot preventīvus pasākumus, varam novērst nelaimi, pasargāt un izglābt Latvijas iedzīvotājus.”
Pasākuma Facebook: https://www.facebook.com/events/2372124379696937/
Reģistrācijas saite dalībai diskusijā: https://ej.uz/pardrosuvidipieudens
Pasākums norisināsies latviešu valodā.
Diskusija norisināsies 8. februārī plkst. 9.00 – 13.00 Mārupes Kultūras namā, Daugavas ielā 29, Mārupē.
Plašāka informācija:
Ilze Rukute,
Latvijas Pašvaldību savienības
komunikācijas speciāliste
Mobilais tālrunis: +371 29377691
E-pasts: [email protected]
Twitter: @lps_lv; @BRUXLps
Facebook: @PasvaldibuSavieniba