Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš sestdien izcīnīja piekto vietu Parīzes olimpisko spēļu grupas braucienā, kas ir otrs visu laiku labākais rezultāts Latvijas riteņbraukšanā.

Tikmēr par čempionu kļuva beļģis Remko Evenepūls, kurš iepriekš izcīnīja zeltu arī individuālajā braucienā. Pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma francūži Valantēns Maduā un Kristofs Laports.

Olimpiskajās spēlēs riteņbraucēji mēroja 272 kilometrus bez kāpumiem, toties ar daudziem pauguriem.

Pirmajā atrāvienā devās sportisti, kuri nepretendēja uz augstvērtīgu rezultātu. Nepilnus 90 kilometrus pirms finiša no vadošās grupas vispirms uzbrukuma Kazahstānas riteņbraucējs Aleksejs Lucenko, kuram pievienojās īrs Bens Hīlijs.

Kad līdz finišam bija 46 kilometri, Hīlijs devās solo atrāvienā, savukārt peletonā atrāvienu mēģināja nīderlandietis Matjē van der Pūls un beļģis Vouts van Ārts, kuriem aiz muguras sekoja Skujiņš. Vēlāk šī trijotne, kā arī francūzis Žiljēns Alafilips un amerikānis Mateo Jorgensons izveidoja grupu, kas līderim zaudēja 50 sekundes.

Grupām pārkārtojoties, Skujiņam vienubrīd neizdevās noturēties starp vadošajiem sportistiem. Savukārt līderpozīcijā nonāca Evenepūls duetā ar Maduā.

Pēc nonākšanas peletonā Skujiņš bija ļoti aktīvs un vairākas reizes centās doties atrāvienā, lai pievienotos priekšā esošajiem sportistiem.

Tikmēr priekšgalā 15 kilometrus pirms galapunkta Evenepūls aizbrauca no Maduā, beļģim izcīnot zelta medaļu pēc solo atrāviena. 24 gadus vecais "Soudal Quick-Step" riteņbraucējs par čempionu kļuva, spītējot tam, ka četrus kilometrus pirms finiša viņam tehnisku problēmu dēļ bija nepieciešams mainīt velosipēdu. Ķibeles brīdī viņa pārsvars pār Maduā bija apmēram viena minūte, tādējādi dramatiskā neveiksme neliedza viņam ceļu uz zelta medaļu.

Evenepūls finišēja sešās stundās 19 minūtēs un 34 sekundēs, Maduā zaudēja vienu minūti un 11 sekundes. Piecas sekundes vēlāk finišēja septiņu riteņbraucēju liela grupa, kuras priekšgalā bronzas medaļu izrāva Laports, ceturtais bija ungārs Atila Valters, bet piektais - Skujiņš.

Skujiņš bija tuvu tam, lai atkārtotu Daiņa Ozola 1992.gadā iespēto, kad latvietis Barselonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu.

Skujiņš olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējis divreiz. 2016.gadā Riodežaneiro viņš grupas braucienā ierindojās 59.vietā, bet pirms trim gadiem Tokijā ieņēma 22.vietu. Tokijas spēlēs Skujiņš piedalījās arī individuālajā braucienā, ieņemot 30.vietu.