Vieglatlētikā 400 metru barjerskriešanas priekšsacīkstēs ceturto vietu skrējienā izcīnīja Anna Māra Zīverte, kura distanci veica vienā minūtē un 2,23 sekundēs, kopvērtējumā ieņemot desmito vietu, tādējādi neizdevās kvalificēties finālam. Tikmēr puišu konkurencē Dmitrijs Ļašenko savā priekšsacīkšu skrējienā ar rezultātu 53,41 sekunde ierindojās trešajā vietā, bet kopvērtējumā palika septītais, tādējādi kvalificējoties finālam. Šis bija arī sportista šīs sezonas labākais laiks šajā disciplīnā. Fināla skrējieni paredzēti piektdien.
Trīssoļlēkšanā Olga Ignatjeva aizlēca 11,65 metrus tālu, kas viņai priekšsacīkstēs deva astoto vietu, bet kopvērtējumā starp 17 dalībniecēm Latvijas pārstāve ieņēma 14.pozīciju. Finālā iekļuva 12 sportistes, bet Ignatjevai pietrūka vien 26 centimeri.
Tikmēr 400 metros Matīss Gržibovskis bija vienīgais sportists savā priekšskrējienā, kurš nesasniedza savu sezonas labāko laiku, finišēdams sestajā vietā ar laiku 49,12 sekundes, kas kopvērtējumā deva 12.vietu, tikmēr fināla iekļuva vien astoņi ātrākie.
Vēl citā disciplīnā vesera metējs Makars Korotkovs visos trijos mēģinājumos startēja neveiksmīgi un palika bez rezultāta un vietas.
Tikmēr vingrotāja Anna Sabīne Cinovska vingrojumā uz zirga ieņēma 66.vietu, iegūstot 9,900 punktus, brīvajās kustībā nopelnīti 10,450 un 74.vieta, bet līdztekās izcīnīta 46.vieta, iegūstot 10,750 punktus. Savukārt atbalsta lēcienos latviete nav atrodama starp 33 sportistu rezultātiem.
Uz džudo paklājiem Andrejs Skomorohovs svara kategorijā līdz 60 kilogramiem ceturtdaļfinālā piekāpās igaunim Viliaram Lipardama un sacensības noslēdza septītajā vietā.
Savukārt peldbaseinos startēja Kristaps Miķelsons, kurš 200 metru peldējumā uz muguras priekšsacīkstēs finišēja astotajā vietā ar rezultātu divas minūtes un 10,91 sekunde, kas viņam ļāva iekļūt starp 16 pusfinālistiem. Pusfinālā latvietis distanci veica divās minūtēs un 10,99 sekundēs, ieņemot pēdējo 16.vietu.
Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.
Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.
Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 11 sportisti, džudo sacensībās ir pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacenšās attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalās vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.
Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavada un padomus sniedz 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalās arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtē vingrošanas un cīņas sacensības.
15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startē 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.
Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.
Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).
Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.
15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.
Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.